Twitter feed for v6ak

Koho chcete sledovat?

Twitter user:
RSS URL:

Malé FAQ

Proč to vzniklo?
Ne každému vyhovuje timeline. Ne každému vyhovuje mít novinky na různých místech (Twitter, Facebook, Tumblr, blogy, ...). V takovém případě se nabízí toho co možná nejvíce sjednotit do RSS čtečky jako je například Feedly. Napsal jsem to pro sebe, ale dávám to k dispozici všem. Třeba se někomu bude hodit.
To Twitter nenabízí vlastní RSS?
Nabízel. Prvně jej vyhodil z metainformací, později neočekávaně přesunul tyto RSS kanály a nakonec je úplně vypnul. Rozhodl jsem se tedy udělat jednoduchou službu, která na příslušný RSS kanál zvládne přesměrovat. Momentálně přesměrovávám na www.QueryFeed.net. Do budoucna to můžu změnit, najdu-li lepší službu.
Jak si to mám přidat do své čtečky?
Některým čtečkám (například Feedly) stačí hodit adresu této stránky. Některé potřebují přímo adresu RSS – vizte RSS URL.
Proč odkazy na RSS nepoužívají HTTPS?
Technicky to jde, ale nevím, kolik čteček podporuje SNI. Navíc by zde HTTPS nemělo až takový přínos – stejně jen přesměrovávám na nějakou funkční službu, která používá HTTP.
Mohu místo přezdívky použít uživatelské ID?
To bohužel nefunguje, až na nějaké výjimky. A ty výjimky dnes fungují jen díky fakt nechutnému hacku, který může přestat fungovat. Takže se na to nespoléhejte.
V čem jsi to napsal?
Služba samotná je napsaná jen pomocí rewrite v serveru Nginx. Webový frontend (napsaný trošku narychlo) je v PHP, ale například pro horní menu využívám kód ve Scale. O to se totiž stará framework Play 2. Dříve se do toho zapojilo ještě Groovy, protože jsem tehdy používal Play 1.
Loading tweets...